Mammas, tēti, vecmāmiņas, vectētiņi un bērni! Mācīsimies kopā!

Šis blogs izveidots, lai mēs stāstītu, rādītu, rakstītu par to, kā notiks mācību modeļa Veselīgs uzturs manā ģimenē īstenošana 3 Latvijas pilsētās - Ventspilī, Valkā un Jelgavā.

MĀCĪŠANĀS ĢIMENĒ


Kas ir mācīšanās ģimenē? - Mācīšanās ģimenē iespējams ir pati vienkāršākā un dabiskākā no mācīšanās formām, jo tā neprasa īpašu telpu vai kādu noteiktu apstiprinātu plānu, tā pati par sevi ir īpaša realitāte, ko vecāki veido kopā ar bērniem. Tai pat laikā, katram ir sava loma, ja vecāks ir zināmā mērā atbildīgs par šīs realitātes saturu un formu, tad bērns to vairāk uztver kā pašu par sevi saprotamu realitāti. Mācīšanās ģimenē ir iekļaujoša, jo neizslēdz nevienu ģimenes locekli. 
"Mācīšanās ģimenē" ir saprotama kā mācību metode, kurā tiek iesaistīti vecāki un bērni kopīgā mācīšanās procesā.
Vecāki mēdz vēlēties, lai viņu bērni savā dzīvē būtu veiksmīgāki un gūtu lielākus sasniegumus nekā viņiem pašiem tas izdevies. Bieži vien tāpēc vecāki iesaistās “mācīšanās ģimenē” aktivitātē. 
Vecāki var saņemt praktisku padomu, kā viņi varētu efektīvāk atbalstīt savus bērnus mācībās.
Piedaloties organizētā “mācīšanās ģimenē” aktivitātē, vecāki vēlas iegūt lielāku uzticību, prasmi pārvarēt grūtības un  spēju labāk risināt problēmas, kas saistītas ar bērnu mācīšanos.
Ģimene mums visiem ir pirmā skola, kurā mēs apgūstam un attīstām pamatprasmes savai tālākai dzīvei.
Ja jau bērni visbiežāk mācās no saviem vecākiem, kāpēc vecākiem kaut ko neiemācīties no saviem bērniem?